Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Zawody spławikowe na jeziorze Tylniak (09.06.2019)

W minioną niedzielę koło 148 PZW miało zawody spławikowe na jeziorze Tylniak. Tym razem udział wzięło około 10 członków (inni koledzy nie dotarli z różnych przyczyn). Pogoda dopisała i ryba też. Złowiono kilka linów, leszcze i płocie. Ryby były ważone na stanowisku wędkarskim i zaraz wracały do wody. Jak zawsze we wspaniałej atmosferze przy pieczeniu smacznych kiełbasek zafundowanych przez Przewodniczącego Rady Miejskiej, kolegę Warylaka Kazimierza, rozmawiano o różnych sprawach dotyczących naszej gminy.

Wędkarze wykazują dużą troskę o ochronę przyrody i o czystość stanowisk wędkarskich oraz o teren wokół jeziora. Przewodniczący poparł inicjatywę ponownego oczyszczenia terenu wokół jeziora z odrostów zakrzaczeń. Tym tematem zajął się sołtys Płocicza, który obiecał wykonać te prace. Dziękujemy za pomoc. W ramach promocji naszego miasta, nasze koło wędkarskie dostało prezent od Burmistrza – baner z logo koła PZW – dziękujemy.

 

Klasyfikacja punktowa o tytuł „ Mistrz Koła 2019” :


  1. Mazur Zenon              - 10
  2. Gliński Andrzej           -   9
  3. Swakowski Leszek     -   8
  4. Srebrnicki Kazimierz   - 7
  5. Dorawa Mirosław        -  6